En Yaratıcı Gerilla Pazarlama Örnekleri

//En Yaratıcı Gerilla Pazarlama Örnekleri

En Yaratıcı Gerilla Pazarlama Örnekleri

Gerilla reklam hafızalarda kalacak olağan dışı, gerçeküstü görseller ve durumlar yaratmanın en harika yoludur.

Reklamlarla o kadar içli dışlı yaşıyoruz ki artık nereye baksak bir reklamla karşılaşıyoruz. Ancak insanlar artık ciddi manada reklam kokan hareketlerden, yayınlardan ve içeriklerden sıkılmış durumda. Bundan dolayı yaratıcı ajanlar dikkat çekici reklamlar hazırlama konusunda zorlanmaya başladılar.

Gerilla Reklam hafızalarda kalacak sıradanın dışında, gerçeküstü görseller ve durumlar yaratmanın ve kitleleri etkilemenin en harika yolu!

İşte En Yaratıcı Gerilla Reklamlar.

1 – Superette

Kısa şort, etek vb. kıyafetler giydiğinizde ve kabartmalı plakaların özenle yerleştirildiği banklara oturduğunuzda yürüyen reklama dönüşüyorsunuz.

2 – Spiderman 2

Dikkat çekici bir pisuvar.  Oldukça zekice tasarlanmış.

3 – Folgers Coffee

NewYork caddelerdeki rögar kapaklarına yerleştirilen bu reklam kahveye benzeyen görüntüsüyle yoldan geçen herkesi şaşırtıyor. Eğilip içmeye çalışanlar oldu mu acaba ? 🙂

4 – Mr. Proper Temizleyici

Caddelerdeki yaya geçitleri üzerine yapılmış bu çalışma. İnsanların oldukça dikkatini çekiyor. Mr. Proper Asfaltı Bile Temizler 🙂

5 – National Geographic Shark Bus

Büyük belgesel kanalının basit bir illüzyon kullanarak hazırladığı bu tasarım ile otübüse değil de sanki köpek balığının midesine giriyorsunuz.

6 – Colleston Doğal Saçlar

Gerçekten çok doğal.

7 – Smart, fits everywhere

8 – Smart Barabus

Küçük, Güçlü ve  Sevimli. Reklam her şeyi çok net bir şekilde açıklar nitelikte

9 – Dental Implants

Bana göre efsanelerden biriside bu. Kesinlikle hafızalarda yer edinmiş çok başarılı bir çalışma. Bu salona giden herkes bu reklamı her zaman hatırlayacaktır. Yapan ekibi tebrik ederiz.

10 – 3M Yüksek Güvenlikli Cam

Camı kırabilirseniz 1 milyon doların sahibi olabilirsiniz.

2018-06-23T11:29:15+00:000 Comments

Leave A Comment