Facebook Reklamları2018-04-04T14:00:20+00:00

FACEBOOK REKLAM
MODELLERİNDEN ÖRNEKLER

Sayfanızın Tanıtımını Yapma (Page Likes)

Facebook Reklam Modelleri arasında belki de kullanıcılara bile en tanıdık gelen reklam modeli sayfanın tanıtımını yapma diğer bir deyişle sayfa beğenisi reklamları anlaşılacağı üzeri Facebook sayfasını beğenen (takip eden) kişileri artırmaya yöneliktir.
Daha çok yeni kurulan sayfalar tarafından tercih edilse de yeni kullanıcıları sayfasına çekmek isteyen firmalar tarafından da kullanılmaktadır.

Gönderilerinizi Öne Çıkarma (Page Post Engagment)

Bu Facebook reklam modelinin kullanımında başlıca tercih sebepleri Facebook sayfalarında paylaşılan gönderilere beğeni, paylaşım ve yorum kazandırmaktır. Gönderileri öne çıkarma reklamlarını isterseniz sayfanızı beğenen kişilere, sayfanızı beğenen kişiler ve arkadaşlarına gösterebilir ya da hedef kitle seçimi ile sayfanızla etkileşimi olmayan kişilere de gösterebilirsiniz. Bu reklam modelini kullanırsanız daha fazla kişiye erişeceğinizden dolayı daha fazla etkileşim almanız olasıdır.

Instagram reklamlarının da devreye girmesi ve Facebook üzerinden verilmesi ile beraber artık gönderileri Facebook üzerinden Instagram’da da öne çıkarabilirsiniz.

Uygulamanızın Yüklenmesini Sağlama 

Reklam verme amacınız bir mobil uygulamanızın yüklenmesini,indirilmesini sağlamaksa Facebook reklam modelleri arasında sizin için en uygun reklam türüdür. Pek çok bilindik marka tarafından geliştirilen uygulamalarını duyurmak ve kullanımını arttırmak amacı ile kullanılmaktır.

Video Görüntülemeleri Elde Etme (Video Wievs)

Facebook Reklam Modelleri içerisinde kullanıcıların en fazla dikkatini çeken reklamlardan biri de video reklamları olarak karşımıza çıkıyor. Eğer firmanız adına ürün ve hizmetleriniz ile alakalı bir vidonuz mevcutsa Facebook üzerinden bu reklam modelini kullanarak hedef kitlenizin dikkatini çekebilirsiniz.

İnsanları İnternet Sitenize Çekme (Click To Website)

Bu reklam modelinin amacı Facebook üzerinden kullanıcıları web sitenize yönlendirmektir. İnternet sitesinin ziyaretçi sayısını  arttırmak isteyen firmalar tarafından tercih edilmelidir.

Genellikle e- ticaret siteleri tarafından web satışlarını arttırmak amacıyla bu reklam modeli kullanılmaktadır. Yine e-ticaret siteleri tarafından çoğunlukla talep gören Dönen Format’da reklamını kullanarak birden çok görsel ekleyerek kullanabilirsiniz..

İnternet Sitenizdeki Dönüşümleri Arttırma (Website Conversion)

Reklam verme amacınız kullanıcıların haber bülteninize abone olmasını sağlamak, satış veya üyelik gibi işlemleri gerçekleştirmelerini sağlamak ise bu reklam modelini tercih edebilirsiniz. Belirtilen amaçlar için bu reklam modelini kullanmak web sitenizde gerçekleştirilen işlemlerin performansının artmasını sağlar.

Bu Facebok reklam modelinde de ilk resimdeki ekrana gelerek ikinci sırada belirtilen reklam hedefini seçerek ilgili web site url’sini girmelisiniz. Bu reklam modelinde aynı zamanda dönüşüm pikseli kullanmanız gerekecektir. Facebook’dan alacağınız dönüşüm kodunu web sitenizin takip etmek istediğiniz sayfalarına eklemeniz gerekecek. Daha sonra pikseli doğrulayarak kullanmaya başlayabileceksiniz.  Site url’ni girdikten sonra Facebook sizden bir dönüşüm olayı seçmenizi isteyecektir.

İşletmenizin Yakınındaki Kişilere Erişme (Local Awareness)

Bu Facebook reklam modeli daha çok fiziki olarak hizmet veren, gerçek manada bir yerleşimi bulunan işletmeler tarafından tercih edilmelidir. Örnek olarak butik bir giyim mağazanız var ve bölgesel olarak hizmet veriyorsunuz o halde bu reklam modeli çok işinize yarayacaktır. İşletmenize yakın kişilere ulaşarak mağazanızı ziyaret etmelerini sağlayabilirken aynı zamanda bölgesel bir bilinirlik de oluşturabilirsiniz. Burada da yapmanız gereken diğer reklam modellerindeki klasik işlemleri gerçekleştirmekten ibaret. Yalnızca görsel seçiminde 1200 x 628 olan reklam boyutunu dikkate almayı unutmamalısınız.

Uyulamanızdaki Etkileşimi Arttırma (App Engagement)

Reklam verme hedefiniz uygulamanızın daha fazla kişi tarafından kullanılmasını sağlamak ise sizin için doğru reklam hedefidir. Diğer uygulama reklamlarında olduğu gibi uygulamanızın url’sini girip diğer reklamlarda yaptığınız tüm işlemleri yaparak reklam verebilirsiniz.

Reklam görsel boyutu ise 1200 x 628 px ‘dir.

Etkinliğinize Katılımı Arttırma (Event Responses)

Bu Facebook reklam modelinde ise düzenlediğiniz bir etkinliğiniz var ve katılımını arttırmak istiyorsanız kullanabilirsiniz. Etkinliğiniz daha fazla kişiye ulaşacaktır. Bu reklam modeli sayesinde ulaşılan kişilerin verdiği yanıtları görerek etkinliğinize ne kadar kişinin katılacağı hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Reklam modelinin görsel boyutu ise 1200 x 444 px ‘dir

Yükselmeye hazır mısınız?

Teklif Al!