Google Adwords Reklamları2018-04-03T12:06:38+00:00

Google Adwords Reklam Biçimleri

Arama Ağı (Search) Reklamları

Arama Ağı Reklamları, Google üzerinde yapılan ilgili aramalar sonucunda gösterilen metin reklamlardır. Organik sonuçların üzerinde ilk 4 sırada ve sayfanın en altında  yer alan Google Adwords Reklam Biçimidir.
Potansiyel müşteriler, bir ürün veya hizmete ihtiyaç duydukları anda (arama yaptığı anda) gösterildiği için önemli bir reklam modelidir.
Arama Ağı Reklamlarında  sadece tıklama başı bütçe ödersiniz ve hedefi tam 12 den vurursunuz!

Görüntülü Reklamlar (GDN)

Google Görsel Reklam Ağı, potansiyel müşterilerinize görsel reklamlarla; bir milyondan fazla web sitesi, video ve uygulamadan ulaşabileceğiniz bir reklam modelidir. Çeşitli boyutlarda hazırlayabileceğiniz sabit ya da hareketli görsel reklamları; kişi ilgi alanına ve demografik bilgisine ya da site içeriğine göre çeşitli kombinasyonlarda hedefleyebilirsiniz. Örneğin araba ilgi alanına sahip erkekler ya da araba ürünleri ile ilgili içeriğe sahip sitelerde reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz.

Alışveriş Reklamları

Google Alışveriş reklamları, sitenizde bulunan ürünlere tek tek reklam oluşturmadan, ürünlerinizin özelliklerini, resimlerini, fiyatlarını ve promosyonlarını kendi veri tabanına feed / xml olarak eklenmemize izin verip bunları reklamlarda dinamik olarak değiştirerek gösteren bir Google Adwords Reklam Biçimidir.

E-ticaret siteleri için oldukça verimli bir kampanya modelidir. Bu reklamların kullanılabilmesi için Google uyumlu xml oluşturulup bunu Merchant Center’a yüklemek gerekmektedir.

Müşteriler sattığınız ÜRÜNÜ aradıklarında alışveriş reklamları ile karşılaşır ve ilgi duyduğu ürünü satın alır.

Yeniden Pazarlama

Sitenizi ziyaret etmiş kişilere tekrardan arama ya da görüntülü reklam ağı ile ulaşmanızı sağlayan reklam modelidir.

E-ticaret sitelerinde özellikle dinamik remarketing reklamları oldukça etkili olmaktadır. Yeniden pazarlama reklamları kullanıcıyı her yerde takip eder 🙂

Video Reklamlar

Video kampanyalar, YouTube ve Google Görüntülü Reklam Ağı’nda tek başına veya diğer video yayını içeriklerinde video reklamlar yayınlamanıza olanak tanır. Özellikle marka bilinirliğinizi artırmaya yönelik olarak ya da dönemsel olarak düzenlediğiniz kampanyaları geniş kitlelere ulaştırmak istediğinizde kullanabileceğiniz reklam modellerinden biri de Youtube (Video) reklamlarıdır.
Görüntüleme başına ücretlendirme vardır. İzleyiciler reklamı 5 saniye sonra atlayabilirler. İzleyiciler reklamınızı 30 saniyeden kısa sürede veya sona ermeden atlarsa ücret ödemezsiniz.

Mobil Uygulama Reklamları

Mobil uygulama kampanyaları Android veya iOS uygulamalarınızın Arama Ağı, Play, YouTube ve Google Görüntülü Reklam Ağı dahil Google’ın en önemli mülklerinde tanıtılmasını sağlayarak indirilmesini sağlayan bir Google Adwords Reklam Biçimidir

Yükselmeye hazır mısınız?

Teklif Al!