Google Görsel Aramaları İçin Optimizasyon İpuçları

//Google Görsel Aramaları İçin Optimizasyon İpuçları

Google Görsel Aramaları İçin Optimizasyon İpuçları

Markanızın online görünürlüğünü artırmak için farklı çalışmalar yapıyorsunuz. Sosyal medya kanallarını faal olarak kullandığınız gibi arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmalarından da yararlanıyorsunuz. fakat Arama Motoru Optimizasyon çalışmaları tam olarak istediğiniz sonucu vermiyor mu?  SEO çalışmalarını yazılı içeriklerden ibaret zannediyor olabilirsiniz?  SEO, görsel içeriklerin iyileştirilmesiyle de ilgilidir.

Sıralamanızı artırmak için izleyebileceğiniz kimi adımlar Mevcut. İlgi çekici bir içerik hazırlamak bunun ilk adımı. İçerik görselleri. Görsellerinizi aramalarda ön sıralara çıkarın ve markanızın online görünürlüğünü arttırmak için ilk adımı atın.

Görsel Boyutunu Doğru Seçin
Fazla hoşunuza giden ve içeriğinizle uyumlu bir görsel buldunuz. Görseli eklediniz, Sayfaya oranladığınızda seçtiğiniz görselin ne çok Ufak ne de çok büyük olması gerekir. Seçtiğiniz görselin boyutu, aramalarda bulunma yüzdenizi etkileyecektir. Çünkü arama motorları Çoğunlukla ilk bakışta dikkat çekecek kadar büyük fakat bütün içeriği kaplamayacak kadar Ufak içeriklere değer veriyorlar.

Anahtar Kelimenize Uygun Görsel İsmi Verin
Anahtar Kelime, arama motoru optimizasyonunun en mühim parçası olarak görünür. Fakat Çoğunlukla seçtiğiniz ve kullandığınız görsellerle olan ilişkisi göz ardı edilir. Gerçekte içeriğinizde kullandığınız görselleri kullanırken, seçtiğiniz  kelimeyi içermesi epey önemlidir. İnsanlar internet üzerinde arama yaparken içeriğinizle karşılaşmasa dahi görselinizle karşılaşabilirler.

Yükleme Sorunlarına Karşı tedbir Alın
Sayfanızın yüklenmemesi sinir bozucu olabilir. kimi durumlarda kullanıcıların internet sağlayıcıları sebebiyle sitenizde yer alan görsel yada video gibi yüksek veri kullanımı isteyen öğeler tam olarak yüklenmeyebilir. Bu gibi durumlarda kullanıcılara görselin neyle alakadar olduğu ile ilgili  bir bir alt metin göstermeniz oldukça önemlidir.

Alt Metin Girin
Alt metin girerek görselinizin arama motorlarındaki gücünü artırabilirsiniz. Alt metinle destek sağlamak da uzun vadede size yarar sağlayacaktır. Alt metinler ile görselin anlatmaya çalıştığı konu açıklanır. Alt metin ve başlığın kullanılması arama motoru çalışmalarınızı önemli ölçüde destekleyecektir.

Etkileşimi Arttırın
Görsellerinizin etkisini artırmak için doğal olarak sitenizin etkileşimini artırmanız gerekir. Örneğin kullandığınız görselleri başka sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak Yepyeni kullanıcıların dikkatini çekebilirsiniz. şayet arama motorlarında yüksek sıralarda bulunmak istiyorsanız, etkileşim sizin için epey önemlidir.

İçeriğinizle İlgili Görseller Seçin
Bir görseli yalnızca çok beğendiğiniz için kullanmayın. Bu, içeriğinizin etkisini dibe çekecektir. Kullanılan görsellerin Alaka çekici olması epey önemli. Fakat içeriğinizle alakasız bir izlenim yaparsanız kullanıcı etkileşiminizi ciddi oranda düşürebilirsiniz.

2018-05-08T09:48:18+00:000 Comments

Leave A Comment