Inbound Marketing Nedir?

//Inbound Marketing Nedir?

Inbound Marketing Nedir?

Inbound pazarlama hedef kitlenin dikkatini çekecek yöntemlerle online platformlar üzerinden müşteri yaratmanızı sağlayan bir pazarlama yöntemidir.

Inbound pazarlama, en kısa tanımıyla içerik oluşturmak ve bu içeriği tüm Dünya ile paylaşmaktır. Hedef kitlenizin beğeneceği içerikler oluşturarak işinizi çok ileriye taşıyabilirsiniz. Çünkü hedef kitleniz beğendiği içeriği diğer insanlarla paylaşacaktır. Bu yöntem ile Temel problem olan dönüşüm oranlarınızı doğru strateji ve ispatlanmış metodolojiler sayesinde arttırarak adım adım müşteri adaylarının sizi bulmasını sağlayabilirsiniz.

Ülkemizde çok yaygın olarak konuşulmuyor bu stratejiye 6 adımda nasıl adım atacağınıza bir bakalım.

  1. İçerik oluşturma: Oluşturduğunuz içerik müşterilerinizin temel sorularına ve ihtiyaçlarına cevap vermelidir
  2. Lifecycle pazarlama: İnsanlar şirketinizi tanıdıkça yaklaşımları değişir. Her aşamada farklı bir pazarlama yöntemi kullanmalısınız.
  3. Kişiselleştirme: Zaman içinde potansiyel müşterileriniz hakkında daha fazla bilgiye sahip olursunuz ve onların kişisel ihtiyaçlarına uygun mesajlar oluşturabilirsiniz.
  4. Çoklu kanal: Inbound pazarlama çoklu kanal kullanımı gerektirir çünkü insanlara oldukları yerde, sizinle iletişime geçmek istedikleri kanaldan ulaşmalısınız.
  5. Entegrasyon: Yayınlarınız ve analiz araçlarınız birlikte çalışır ve doğru yer ve zamanda doğru içeriği paylaşmanızı sağlar.

Kısaca Modern Pazarlama Inbound Pazarlama ile başlar. Inbound Pazarlama ise paylaşmakla. Bu süreçte tüm ekibinizle Inbound Pazarlama adımlarınızı atmalısınız. David Packard’ın dediği gibi “Pazarlama, pazarlamacılara bırakılmayacak kadar önemlidir”

2018-05-08T09:48:37+00:000 Comments

Leave A Comment