Influencer Marketing Nedir?

//Influencer Marketing Nedir?

Influencer Marketing Nedir?

Influencer Marketing.  Dijital çağda kitleleri etkilemenin en iyi yollarından birisidir. YouTube, Instagram, Facebook, Twitter vb. sosyal medya kanallarından takipçi sayısı yüksek olan kişilerin direk yada dolaylı (Viral) yollarla bir ürün ya da marka hakkında deneyimlerini takipçilerine aktarmasıdır.

Influencer Marketing Neden Önemli?

Hepimiz bir ürün ya da hizmet almadan önce o ürünü ya da hizmeti internetten araştırır ve sonrasında karar veririz. Bir toplumu etkisi altına alabilen, fikirlerine yön verme yeteneğine sahip kiilerin ürün hakkında yapacağı olumlu yorumları paylaşması bir hedef kitle oluşumunda önemli bir etkendir.

Doğru kitleleri hedef alan başarılı bir influencer marketing çalışması maliyetli reklamlardan daha çok etkili olabiliyor.

Influencer Marketing Kilit Noktaları Nelerdir?

İlk etapta “influencer tespiti” yapmanız gerekmekti. Ürün ya da hizmetinize en uygun blogger, youtuber vb. kişilerin profillerini bulup tespit etmelisiniz.

2. aşama “influencer stratejinizi geliştirin” bütçe planlaması yapmalı, kampanya yazısı yazmalı ve hedef kitle belirlemelisiniz.

3. aşamada sonuçları izleyin. Etkileşimler, e-mailler, tıklamalar ve kitle büyümesi gibi metrikleri kontrol etmelisiniz.

İşte Bazı influencer Marketing Örnekleri

Türk Hava Yolları ve Zack King

Loreal – Hande Erçel

2018-08-04T10:15:26+00:000 Comments

Leave A Comment