Web Sitem Mobil Uyumlu Mu?

//Web Sitem Mobil Uyumlu Mu?

Web Sitem Mobil Uyumlu Mu?

Nisan 2015’ten itibaren mobil uyumlu siteleri arama sonuçlarında ödüllendirmeye başlayan Google, algoritmasını bir kez daha mobil lehine değiştirdiğini duyurdu.

Google arama sonuçlarını sıraladığı sinyaller arasına mobil uyumluluğu geçtiğimiz yıl ekleyeceğini duyurmuştu. 21 Nisan’dan itibaren bu yeniliği devreye alan Google, sitelerin mobil uyumlu olup olmadığını doğrudan sonuçlarda göstermeye başlamış ve mobil uyumlu siteleri sonuçlarda yukarı sıralara almaya başlamıştı. Bu yeniliğin bir devamı niteliğinde mobil uyumlu siteleri arama sonuçlarında daha öne çekeceğini duyuran Google, güncellemeyi önümüzdeki Mayıs’tan itibaren devreye alacağını paylaştı.

Değişiklik sitelerini mobil uyumlu hale getirmeyenlerin daha fazla cezalandırılacağı anlamına geliyor. Google’ın aramalardan sorumlu başkan yardımcısı Amit Singhal, Google üzerinden yapılan aylık 100 milyar aramanın yarısından fazlasının mobilden yapıldığını belirtmişti, geçtiğimiz Ekim ayında. Geçen sürede mobilin oranının yükselmiş olması kuvvetle muhtemel.

Web sitenizin tasarımının mobil uyumlu olup olmadığını bilmiyorsanız aşağıda vereceğimiz linke tıklayarak web sitenizi test edebilirsiniz. Eğer web siteniz mobil uyumlu değil ve mobil sitenizi nasıl oluşturacağınızı bilmiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

https://search.google.com/test/mobile-friendly?hl=tr

2018-07-02T14:35:23+00:000 Comments

Leave A Comment