Youtube Reklamları2018-04-04T11:21:04+00:00

YouTube Reklamları

Video kampanyalar, YouTube ve Google Görüntülü Reklam Ağı’nda tek başına veya diğer video yayını içeriklerinde video reklamlar yayınlamanıza olanak tanır.

Özellikle marka bilinirliğinizi artırmaya yönelik olarak ya da dönemsel olarak düzenlediğiniz kampanyaları geniş kitlelere ulaştırmak istediğinizde kullanabileceğiniz reklam modellerinden biri de YouTube reklamlarıdır.
YouTube reklamlarında görüntüleme başına ücretlendirme vardır. İzleyiciler reklamı 5 saniye sonra atlayabilirler. İzleyiciler reklamınızı 30 saniyeden kısa sürede veya sona ermeden atlarsa hiç bir ücret ödemezsiniz.

YouTube Reklam Çeşitleri

Yayın içi TrueView:

Bu reklam türü videolar sırasında veya sonrasında ya da YouTube’da veya anlaşmalı video sitelerinde ve uygulamalarda yayınlanır. Bu reklamlar ayrıca, diğer sitelere yerleştirilen YouTube videolarında da yayınlanabilir.

Atlanabilir video reklamlar, izleyicilerin reklamı isterlerse 5 saniye sonra atlamasına olanak tanır.

TrueView Video Discovery :

Kullanıcılara içeriği keşfettikleri yerlerde ulaşır. Reklamların görünüşü, içerik yayıncılarının desteklediği reklam boyutlarına ve biçimlerine göre değişir. İzleyici reklamınızın küçük resmini tıkladığında video, reklamın YouTube izleme veya kanal sayfasında oynatılır.
 

Bumper Reklam:

Kısa, akılda kalıcı bir mesaj/slogan kullanarak geniş kitleye ulaşmanızı sağlamak ve markanızla ilgili farkındalığı artırmak için tasarlanmış olan kısa video biçimleridir.

Bumper reklamlar sadece 6 saniye veya daha kısa olmalıdır ve reklamı görüntüleyen kişiler reklamı atlayamazlar.

Sponsorlu kartlar

Sponsorlu kartlar, videoda öne çıkan ürünler gibi videonuzla alakalı olabilecek içerikler gösterir.

Videoyu görüntüleyenler, birkaç saniyelik bir kart bilgisi görür. Kartlara göz atmak için videonun sağ üst köşesindeki simgeyi de tıklayabilirler.

Yükselmeye hazır mısınız?

Teklif Al!